20. ročník venovaný potravinárskym remeslám pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča
Program:
Piatok 9. júla 2010
12.50 hod.
SPRIEVOD MESTOM /od MsKS, Starý trh/ folklórne, divadelné a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sbandieratori, ...
13.00 hod.
DOBÝJANIE HRADIEB otvorenie vstupnej brány areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
13.00 – 19.00 hod.
FESTIVAL REMESIEL /ukážky remeselnej výroby/ v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu
KULTÚRNE PROGRAMY:
Javisko pri radnici:
13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL
PRIVÍTAŤ VÁS VŠETKÝCH CHCEME – účinkujú: ZAF Pohronci a FS Mladosť B. Bystrica, FS Heľpa, bratia Štefánikovci a Janoštinovci zo Zuberca
15.00 FS 21 SAUKUNE Tbilisi, Gruzínsko
16.00 FS SLEZÁNEK Český Těšín, Česko
17.00 FS ABRAŚEVIĆ Cacak, Srbsko
18.00 FS MLADOSŤ Banská Bystrica
Javisko pred hradom:
14.00 DFS GORALIK Kežmarok
15.00 FS HYRNI Nowy Targ, Poľsko
16.00 FS SHAVLEGO Tbilisi, Gruzínsko
17.00 DFS MAGURÁČIK Kežmarok
18.00 FS HEĽPA, ZAF POHRONCI, bratia Štefanikovci a Janoštinovci
Hradné nádvorie:
14.00 SHŠ RAD sv. MICHALA, Stará Ľubovňa,
14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
15.00 Dobová hudba TOMKO-KVARTET, Levoča
15.30 SHŠ JAGO, Spišská Nová Ves
16.00 Dobová hudba TOMKO-KVARTET, Levoča
16.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
17.00 SHŠ BOJNÍK Prievidza
17.30 SBANDIERATORI Vignanello, Taliansko
18.00 Dobová hudba TOMKO-KVARTET, Levoča
18.30 SHŠ RAD sv. MICHALA, Stará Ľubovňa
19.30 hod.
VEČERNÝ PROGRAM na Hlavnom námestí – javisko pri radnici
Muzikálový recitál najkrajších piesní z legendárneho predstavenia NA SKLE MAĽOVANÉ (Divadlo DRaK, Prešov), Tanečné skupiny TEMPO a BRILANT Kežmarok, SHOW SVETOVÝCH HVIEZD (Elvis Presley, Marylin Monroe, Abba a slávne hity z muzikálov v podaní hercov Novej Scény, Bratislava)
Sobota 10. júla 2010
9.00 – 19.00 hod.
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu
KULTÚRNE PROGRAMY:
Javisko pri radnici:
9.00 FS MAGURÁK Kežmarok
9.30 FS MLADOSŤ Banská Bystrica
10.30 FS HYRNI Nowy Targ, Poľsko
11.30 FS SLEZÁNEK Český Těšín, Česko
12.30 TVORIVÁ DIELŇA – mladí tanečníci z Česka, Poľska, Maďarska, Slovenska
13.30 FS 21 SAUKUNE Tbilisi, Gruzínsko
14.30 FS MLADOSŤ Banská Bystrica, FS HEĽPA
15.30 FS HYRNI Nowy Targ, Poľsko
16.30 FS SLEZÁNEK Český Těšín, Česko
17.30 FS ABRAŚEVIĆ Cacak, Srbsko
Javisko pred hradom:
10.00 FOLKLÓRNE LETO S RÁDIOM REGINA 2010
13.00 RDFS KESAJ Kežmarok
14.00 FS ABRAŚEVIĆ Cacak, Srbsko
15.00 ZAF POHRONCI B. Bystrica, Štefánikovci, Janoštinovci
16.00 DFS MAGURÁČIK Kežmarok
17.00 FS 21 SAUKUNE Tbilisi, Gruzínsko
18.00 DFS GORALIK Kežmarok
Hradné nádvorie:
10.00 Rozprávka O PRINCEZNE ZUBAJDE
11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
11.30 SBANDIERATORI Vignanello, Taliansko
12.00 SHŠ RAD sv. MICHALA, Stará Ľubovňa
12.30 Dobová hudba TOMKO-KVARTET, Levoča
13.00 Združenie dobových tancov GALTHILION Bratislava
13.30 SHŠ JAGO Spišská Nová Ves
14.00 SBANDIERATORI Vignanello, Taliansko
14.30 Sokoliari sv. BAVONA Banská Štiavnica
15.00 Rozprávka ZACHRÁŇTE KVINGA!!!
16.00 SHŠ RAD sv. MICHALA Stará Ľubovňa
16.30 Dobová hudba TOMKO-KVARTET Levoča
17.00 Sokoliari sv. BAVONA Banská Štiavnica
17.30 Združenie dobových tancov GALTHILION Bratislava
18.00 Skupina historického šermu JAGO Spišská Nová Ves
19.30 hod. KEŽMAROK SA ZABÁVA - kultúrny program s tanečnou zábavou na Hlavnom námestí – pred radnicou
Populárny spevák RICHARD MULLER so skupinou, SARAGOSSA BAND – hudobná skupina z Nemecka, LASEROVÁ SHOW, OHŇOSTROJ /o 23.00/, DISKOTÉKA (do 2.00 hod).
Nedeľa 11. júla 2010
9.00 – 16.00 hod.
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a nádvorí hradu
KULTÚRNE PROGRAMY:
Javisko pri radnici:
9.30 FS MAGURÁK Kežmarok
10.00 FS SLEZÁNEK Český Těšín, Česko
11.00 FS ABRAŚEVIĆ Cacak, Srbsko
12.00 FS TECZA Blonie, Poľsko
13.00 FS VAGONÁR Poprad
14.00 FS 21 SAUKUNE Tbilisi, Gruzínsko
15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2010
UKONČENIE FESTIVALU
KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly
Javisko pred hradom:
10.00 DFS MAGURÁČIK Kežmarok
11.00 FS 21 SAUKUNE Tbilisi, Gruzínsko
12.00 DFS GORALIK Kežmarok
13.00 FS SLEZÁNEK Český Těšín, Česko
14.00 FS ABRAŚEVIĆ Cacak, Srbsko
Hradné nádvorie:
10.00 SBANDIERATORI Vignanello, Taliansko
10.30 Rozprávka O SMUTNOM KRÁĽOVI
11.30 Sokoliari sv. BAVONA Banská Štiavnica
12.00 SHŠ RAD sv. MICHALA Stará Ľubovňa
12.30 SBANDIERATORI Vignanello, Taliansko
13.00 SHŠ JAGO Spišská Nová Ves
13.30 Sokoliari sv. BAVONA Banská Štiavnica
14.00 SHŠ RAD sv. MICHALA Stará Ľubovňa
V priestoroch trhu počas festivalu:
detské mestečko, ľudové hudby, trhové atrakcie, sbandieratori, jazda na poníkoch, drevený detský kolotoč, príležitostná poštová pečiatka s námetom mlynárskeho cechu, obálky a poštové lístky s prítlačou, možnosť zhotovenia vlastnej personalizovanej poštovej známky, podkúvanie koňa (9.7. o 16.00, 10.7. o 11.00 a 16.00, 11.7. o 11.00 hod. ) , bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, výroba pohľadníc EĽRO s vlastným portrétom, tvorivé dielne, salaš s výrobou ovčieho syra, opekanie vola, bohaté občerstvenie, špeciality Hotelovej akadémie O. B. , vinotéka, Salaš u Franka, ...
Sprievodné podujatia:
* SISA SKLOVSKÁ – koncert v Drevenom artikulárnom kostole 9. 07. 2010 o 19.00 hod.
* Rozprávka O PRINCEZNEJ BEZ KORUNKY – 10. - 11. 07. v priestoroch Kežmarského hradu - vstupy každých 15 minút.
* KRVAVÉ DEJINY VIII. : Po stopách smrti – historický príbeh
8. – 10. 07. Kežmarský hrad – vstupy každých 15 minút od 20.hod.
* HISTORICKÝ PARNÝ VLAK na trase Poprad – Kežmarok a späť 9. a 10.7.2010
9.07. Poprad 13.10 – Kežmarok 13.30, Kežmarok 17.00 – Poprad 17.20
10.07. Poprad – Kežmarok 9.15 - 9.35 a 14.44 – 15.04 hod.
Kežmarok – Poprad 13.40 – 14.00 a 18.30 – 18.50 hod.
VÝSTAVY :
* 20. VÝROČIE EĽRa
Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46
* HEIMSPIEL – obrazy Esther Balázs
Výstavné priestory múzea na Ul. Dr. Alexandra 11
* Expozícia MEŠTIANSKA BYTOVÁ KULTÚRA NA SPIŠI
Múzeum, Hlavné námestie 55
* TATRY V ČASOCH Dr. CHALUBIŃSKÉHO
na nádvorí Kežmarského hradu
* DIALÓGY 010, Karol ONDREIČKA
Galéria u anjela, Starý trh 53
VSTUPNÉ:
Areál Festivalu remesiel:
Dospelí 4 € , v predpredaji 2 € do výpredaja zásob, najneskôr do 7.7.2010
Deti a mládež od 8 do 18 rokov 2 €
Deti do 8 rokov a dospelí nad 70 rokov - vstup zdarma
Vstupenka do areálu platí len na jeden vstup!
0